My lovely homeless 2

30. prosince 2007 v 16:41 | tyna |  My lovely homeless
"Tady si lehněte a já zatím dojdu pro ňákou dezinfekci. Musím vám to vyčistit." řekl Mikey a odklusal něco hledat. 'Chudák takle dopadnout. A vypadá tak mile..' pomyslel si a vracel se zpátky do pokoje. "Tak už jsem....Halóó! Kde jste?" volal po bytě, protože v pokoji na gauči nikoho nenašel. 'Kurva, co sem si myslel? Přivedu si sem někoho uplně cizího a teď mě ještě okrade o to co mi zatím zbylo. Sem to ale debil! Dyť sem to moh tušit.' zpanikařil Mikey a začal běhat po bytě. Toho člověka našel v obýváku, jak kouká z jeho prosklený zdi ven. Taky to často dělal. Nic neřekl s sedl si vedle něj na zem. Ten neznámej se ani neotočil a řekl: "Asi bych měl jít. Nechci vám přidělávat starosti." a zvedl se. Mikey nechápal, jak se tak rychle moh vzpamatovat, ale nechtěl aby odešel, nechtěl tu být sám, tak ho chytil za ruku. "Počkejte. Zůstaňte tady...." "Proč?" divil se ten muž.

"No... protože..." snažil se Mikey něco dobrýho vymyslet. "No protože jste určitě strašně unavenej a navíc nemůžete jít ven s tou ránou." "Děkuju, v životě jsme se neviděli a vy se o mě takhle staráte. Ani nevíte, jak jsem vám vděčnej." "To je dobrý. A nebudem si tykat? Já jsem Micheal, ale radši mám, když mi řikaj Mikey." řekl Mikey a natáhl k němu ruku.
"Já jsem Frank." oplatil mu stejný gesto a ještě se usmál.
"Jo tady je ta dezinfekce. Zvládnete, promiň, zvládneš to sám?"
"Jo jasně. Akorát, kde je koupelna? Nerad bych ti to tady zasvinil."
"Hned za rohem. Du si udělat něco k pití a jídlu, budeš chtít taky?"
"Když mi dáš tak jo. A je mi jedno co, mám takovej hlad, že bych sněd i tenhle barák." zavtipkoval Frank a šel do koupelny.
Frank
To není možný, že jsou na světě ještě takle hodný lidi. Ale stejně bych radši měl co nejrychlejc vypadnout, abych mu nepřidělával starosti. I když říká že mu to nevadí.... no nevim, ještě asi uvidim. Ale má to atdy pěkný. Nikdy bych nečekal, že člověka jako sem já, se ujme někdo, kdo musí bejt strašně bohatej... Ni, aspoň něco kladnýho v mym životě...
Mikey
To je zvláštní, nikdy bych netušil že tohle udělám. Ale co, zdá se bejt celej v pohodě, tak co... Ale musim ho ňák přinutit aby tu zůstal. Aspoň tady nebudu sám a třeba díky němu se nebudu utápět ve věčnejch depkách... Ach jo, co sem komu udělal? Vždyť... to je jedno. Stejně s tim už nic neudělám.
"Hele, kam ti mám vrátit tu dezinfekci?" zakřičel Frank přes celej byt na Mikeyho. Tomu se ale nechtělo hulákat, tak šel za nim do koupelny.
"Ukaž dej mi to, já to odnesu."
"Jéé, tos sem nemusel kvůli tomu chodit. No a když už si tu, moh bych se osprchovat. Teplou vodu jsem neviděl už....no, hodně dlouho."
"Jo klidně, akorát bacha natáhni si tady." upozornil ho Mikey a zatáh žaluzie na okýnku. Frank se na něj nechápavě podíval. "No, ona tánhle bydlí taková stará nadržená babka. Jako fakt děs. Nic horší jsem v životě neviděl. Ona totiž strašně ráda šmíruje, vždycky si bere dalekohled když se sprchuju (tak to bylo trochu větší okno no :D). Sice jako nevim co si o sobě a o mě myslí, ale je fakt strašná. A ani nevim co na mě furt zkoumá."
"Třeba se jí líbiš." blesknul očima Frank a vykouzlil šibalskej úsměv, což Mikeyho totálně odrovnalo. "No..možná." vykoktal. "Tak já jdu udělat to jídlo." řekl ještě a radši vypadnul.
Mikey
Co to mělo bejt ten úsměv a ten záblesk v těch očích?? On mě snad... no to ne! Ještě mě začne balit! Ale i když, není zas tak špatnej no... Do prdele Mikey, na co to zas myslíš! Si vážně debil!
Mikeyho svědomí: Ale no tak, Mikey, nebraň se tomu, dyť ty jeho oči, ten úsměv ten zadek.... Přece bys neodmít.
Mikey: Kurva, co si o sobě myslíš? Že tě budu posllouchat? Zapomeň!
Mikeyho svědomí: No samozřejmě, že mě poslechneš, uvidíš sám, neřikám že teď hned, neřikám že zítra, ale jednou určitě. Na to můžeš vzít jed. Znám tě přece jenom nejlíp.
Mikey: Ne, ne a ne!! Ses zbláznil ne?? Jako to si myslíš že sem Ňákej gigollo?? Nebo snad on?? Co když něco má?? Třeba AIDS nebo něco takovýho??
Mikeyho svědomí: Sám si to jen namlouváš. Dyť ho přece chceš, strašně moc ho chceš.....
"Tak jsem tady. Dík za tu sprchu, bylo to....." přišel najednou Frank.
"Di do prdele!!!" zařval Mikey.
"Cooo??? No promiň. NO tak já už radši budu no...."
"NEE! Ty ne. To....."
"Kdo?"
"To je jedno. Já asi začínám šílet. Nevšímej si toho ano? A hlavně tady zůstaň." usmál se na něj Mikey. "A ty už zalez!" řekl si v duchu a jeho svědomí ho poslechlo.
"Tak, tady máš něco k jídlu. A co chceš k pití? Kafe, džus nebo něco silnějšího?" nabízel mu.
"No... vodu nemáš?"
"Vodu?? cože??"
"No víš, já...jediný co jsem za pár posledních měsíců byla voda tak...."
"No takže teda ten džus." mrknul na něj Mikey. "Nemůžu ti přece dávat vodu! To je absurdní! Na tady je ten džus. Snad ti nevadí pomerančovej."
"Nee, vůbec ne. Dík že se o mě tak staráš, i když bys nemusel." usmál se Frank. "Co vlastně děláš, že máš takovej bejvák?" na tohle se ale neměl ptát. Mikeymu se zase vybavil ten krach. Sklopil oči a Frank poznal že se neměl ptát. "Promiň že jsem se ptal. Já vim, nic mi do toho není a ….."
"ne, to je v poho. Prostě...ts, ani nevim jak to říct. Prostě... měl jsem prosperující firmy, podniky, skvělý koupě na burzách a dneska mi oznámili že jsem zkrachoval. Nikdo neví jak se to mohlo stát, všechno bylo perfektní, do detailu, ale prostě je to tak." smutně se díval na zem.
"Promiň, to je mi líto." řekl Frank, vstal a obejmul ho. "Tak to bych asi měl jít a neobtěžovat tě."
"Ne! To ať tě ani nenapadne. Chci abys tu zůstal. Aspoň tu nebudu sám." odpověděl Mikey a pořádně se k němu přivinul. "Slib že tu se mnou zůstaneš. Prosíím."
"Slibuju, slibuju Mikey." a lehce ho políbil do vlasů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pájina pájina | Web | 30. prosince 2007 v 18:13 | Reagovat

supeer

2 lucya lucya | Web | 30. prosince 2007 v 19:48 | Reagovat

ďalší medzi nami, schyzofrenikmi..:P ..D:

som zvedavá ako tú pusu prijme mikey...

3 lucya lucya | Web | 30. prosince 2007 v 19:57 | Reagovat

noo som to myslela tak že to vyzerá že sa rozpráva sám so sebou.. .a pritom sa rozpráva so svojim svedomím..ale keby ho vidíš že sa rozpráva so svojim svedomím tak ty len vidíš jeho ako rozpráva, takže máš pocit že sa rozpráva sám so sebou... ako mikey... ježííš..to som zas tomu dala..D::D ale, hádam z toho čosi pochopíš...

4 XDXD XDXD | Web | 18. ledna 2008 v 18:04 | Reagovat

Di do prdele!!! xD A nemohla sem xDxDxD.. Nj, schyzofremikové se nějak rozmnožujou či co xD.. No kdyby jste mě viděli jak mluvím na zrcadlo xDxDxD.. Hahah, to je už dááávno xDxDxD(se ítím jak takata stará babka co vzpomíná na mládí xDxDxD..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.